Клітковина, шроти, висівки
Клітковина (целюлоза, харчове волокно) – це полісахарид, який відноситься до складних вуглеводів і грає важливу роль у збалансованому і раціональному харчуванні.
- +380 (66) 103-15-80
- +380 (68) 126-20-94
- +380 (66) 103-15-80
- +380 (68) 126-20-94
- +380 (66) 103-15-80
- +380 (68) 126-20-94
- КК-002026110 ₴/кгНемає в наявності Оптом і в роздріб+380 (66) 103-15-80
- +380 (68) 126-20-94
Клітковина (целюлоза, харчове волокно) – це полісахарид, який відноситься до складних вуглеводів і грає важливу роль у збалансованому і раціональному харчуванні.
Організм людини не здатний перетравлювати клітковину, так як в його травному тракті немає особливих ферментів, що розщеплюють молекули целюлози. Тим не менш, важливість клітковини в останні десятиліття, на думку численних експертів, прирівнюється до таких поживним харчовим продуктам, як вуглеводи, жири і білки.
Чому ж може бути корисний продукт, який навіть не засвоюється нашим організмом?
- Виявляється, рослинна клітковина несе в собі безліч корисних властивостей:
- стимулює перистальтику кишечника
- є прекрасним природним засобом профілактики запорів і діареї
- дозволяє регулювати частоту стільця, сприяючи нормальному випорожненню кишечника
- допомагає запобігати небажані процеси бродіння і гниття в ШКТ
- сприяє підтримці нормальної кишкової мікрофлори (деякі види клітковини служать їжею для «дружніх» бактерій)
- виступає в ролі природних сорбентів, пов'язуючи продукти життєдіяльності, різні шлаки і токсини з кишечника і виводячи їх з організму
- зменшує всмоктування поживних компонентів їжі, що може використовуватися дієтологами для профілактики ожиріння і зайвої ваги
- регулюючи роботу кишечника, покращуючи його моторику і виведення продуктів розпаду, клітковина служить відмінним профілактичним засобом від різних онкологічних захворювань верхнього і нижнього відділів кишечника
Це основні, але далеко не всі позитивні якості рослинної клітковини.
Де ж міститься цей дивовижний продукт, якому довгий час не приділялося належної уваги?
Найбільше клітковини міститься в рослинній їжі. Це всілякі фрукти і овочі. Клітковина дуже важлива для рослин, адже вона відіграє роль клітинної стінки і необхідна для створення каркаса.
Виділяють кілька видів рослинної клітковини, кожна з яких виконує свої корисні для здоров'я організму функції:
Нерозчинна клітковина – целюлоза і лігнін. Цей вид клітковини не несе для людини поживної цінності, так як не розщеплюється на прості складові і не засвоюється організмом. Нерозчинна клітковина грає роль «йоржика», вичищаючи всі вигини і складки кишечника і сприяючи виведенню з травного тракту різних небезпечних і баластних речовин. Нерозчинна клітковина проходить всі відділи кишечника без зміни, беручи участь у формуванні калових мас і попереджаючи проблеми з частотою стільця.
Нерозчинна клітковина міститься в бобових і зернових культурах, багато її в білокачанної і цвітної капусти, листових овочах, насінні, фруктах і висівках. Також рослинну клітковину можна зустріти в чистому вигляді в якості різних біологічно активних добавок.
Показання до прийому нерозчинної клітковини: погрішності в харчуванні (мале вживання свіжих овочів і фруктів), часті запори, проблеми з частотою стільця, різні інтоксикації організму, підвищена вага, в комплексній терапії для корекції рівня цукру і холестерину в крові за допомогою дієти.
Протипоказання до прийому нерозчинної клітковини: захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту в стадії загострення, індивідуальна чутливість.
Розчинна клітковина – гемицеллюдоза (овес і ячмінь), пектин (переважно фрукти і деякі соковиті овочі), альгіназа (морські водорості), смола (бобові рослини) і т. д.
Растворимая клетчатка служит пищей для пробиотических бактерий, населяющих кишечник человека. Также этот вид клетчатки замедляет всасывание питательных веществ в пищеварительном тракте, благодаря чему понимается уровень холестерина и углеводов в крови. Растворимая клетчатка способствует снижению аппетита, связывает различные токсичные вещества (соли тяжелых металлов, канцерогены и т.д.) и выводит их из организма.
Показання до прийому розчинної клітковини: незбалансованість харчування, зайва вага, інтоксикація організму, порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Протипоказання до прийому розчинної клітковини: захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту в стадії загострення, індивідуальна чутливість.