Головні убори для новонароджених
Перша взуття, перша іграшка, перша шапочка – на цих речах можна сміливо ставити печатку «Зберігати вічно». Адже більшість батьків дійсно дбайливо укладають їх в коробку і показують вже своїм онукам, примовляючи: «Ось такої крихітної була головка у вашого тата, коли він народився…» Між тим, краса для дитячого одягу – річ далеко не найважливіша.
- Якщо ви вибираєте шапочку для тільки що народженого або ще навіть живе в животику у мами малюка (на виписку з пологового будинку), зверніть увагу на наступне:
- всі шви повинні бути зовні: для ніжної шкіри пряме зіткнення з грубими нитками шва вкрай неприємно;
- тканина – тільки 100% бавовна; найкраще м'який трикотаж – така шапочка підійде на голівку будь-якого об'єму;
- закоти дозволять відрегулювати глибину;
- «вушка», аплікації варто залишити на потім – чим простіше, тим краще.
до Речі, таку шапочку можна буде використовувати для прогулянок в перші місяці після народження дитини, якщо він народився пізньою весною або влітку, або надягати на неї зверху більш теплу, з зав'язками, якщо у вас «зимовий» малюк.
- На прогулянку на голівку малюків до півроку потрібно надягати шапочку в будь-яку погоду, при будь-якій температурі. Ворог новонароджених – вітер.
Звичайно, якщо на одязі малюка є капюшон, без неї можна обійтися. Але пам'ятайте, що перегрівати новонародженого, в якого ще не запущені процеси терморегуляції (простіше кажучи, він ще навіть потіти не вміє!), нітрохи не менш небезпечно, ніж переохолоджувати. Тому легка шапочка іноді більш доречна, ніж капюшон.
- Гуляти малюки повинні кожен день в будь-яку погоду (крім екстремальних температур, звичайно). В тому числі взимку.
До верхнього шару зимової шапки крім вимог екологічності та гипоаллергенності немає. Зазвичай тут використовують акрил, велсофт, велюр. А от внутрішній обов'язково повинен бути з натуральної тканини – все того ж бавовни. Колір шапочки, будуть на ній «вушка», аплікації, інший декор – вирішуйте самі. Малюкові це поки ще байдуже: він буде задоволений того, що порадує вас.